Rohm Semiconductor MNR18E0APJ512
MNR18E0APJ512 picture photo
Mfg. Part Number
MNR18E0APJ512
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 5.1K OHM 1506
Datasheet Download
MNR18E0APJ512.pdf
Availability of MNR18E0APJ512
QUANTITY
MNR18E0APJ512 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR18E0APJ512
Internal Part NumberEIS-MNR18E0APJ512
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR18E0APJ512
Related LinksMNR18E, MNR18E0APJ512 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR18E0APJ512 Details Description
Related parts for MNR18E0APJ512
CAP CER 75PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 29.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 7.5MM datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 1A TO92 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY DL RA 8POS .100 datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY 34POS DL .100 datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf