Rohm Semiconductor MNR18E0APJ680
MNR18E0APJ680 picture photo
Mfg. Part Number
MNR18E0APJ680
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 68 OHM 1506
Datasheet Download
MNR18E0APJ680.pdf
Availability of MNR18E0APJ680
QUANTITY
MNR18E0APJ680 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR18E0APJ680
Internal Part NumberEIS-MNR18E0APJ680
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)68
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR18E0APJ680
Related LinksMNR18E, MNR18E0APJ680 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR18E0APJ680 Details Description
Related parts for MNR18E0APJ680
CAP TANT 100UF 10V 20% 2312 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN GUIDE MODULE RT ANG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
IC OPAMP ISOLATION 100KHZ 8SO datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS NATURAL 100' datasheet.pdf
TERMINAL WDT 2.5 BT datasheet.pdf
BUZZER 6-16 VDC 75-85DB PNL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
MICRO 37C P 48" WHT datasheet.pdf