Rohm Semiconductor MNR34J5ABJ101
MNR34J5ABJ101 picture photo
Mfg. Part Number
MNR34J5ABJ101
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 2012
Datasheet Download
MNR34J5ABJ101.pdf
Availability of MNR34J5ABJ101
QUANTITY
MNR34J5ABJ101 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR34J5ABJ101
Internal Part NumberEIS-MNR34J5ABJ101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2012, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.205" L x 0.122" W (5.20mm x 3.10mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR34J5ABJ101
Related LinksMNR34J, MNR34J5ABJ101 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR34J5ABJ101 Details Description
Related parts for MNR34J5ABJ101
RES 0.0 OHM 3A JUMP AXIAL datasheet.pdf
SOCKET 12 POINT 7/8" datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 2% 0.4W 0204 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
AM60510-108 MEMBRANE SWITCH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 140MA 1.8 OHM datasheet.pdf
RES 10 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
SEALED AERO SWITCH datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 310MW SOD123 datasheet.pdf