Rohm Semiconductor MNR34J5ABJ181
MNR34J5ABJ181 picture photo
Mfg. Part Number
MNR34J5ABJ181
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 180 OHM 2012
Datasheet Download
MNR34J5ABJ181.pdf
Availability of MNR34J5ABJ181
QUANTITY
MNR34J5ABJ181 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR34J5ABJ181
Internal Part NumberEIS-MNR34J5ABJ181
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)180
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.205" L x 0.122" W (5.20mm x 3.10mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR34J5ABJ181
Related LinksMNR34J, MNR34J5ABJ181 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR34J5ABJ181 Details Description
Related parts for MNR34J5ABJ181
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 6 IN 4 OUT 24V datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1A 250VAC 2SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT PIN datasheet.pdf
RES 115 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 470 OHM 4SIP datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEADER 10POS DUAL ROW SMD 1.27MM datasheet.pdf