Rohm Semiconductor MNR35J5RJ223
MNR35J5RJ223 picture photo
Mfg. Part Number
MNR35J5RJ223
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 22K OHM 2512
Datasheet Download
MNR35J5RJ223.pdf
Availability of MNR35J5RJ223
QUANTITY
MNR35J5RJ223 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR35J5RJ223
Internal Part NumberEIS-MNR35J5RJ223
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR35J5RJ223
Related LinksMNR35J, MNR35J5RJ223 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR35J5RJ223 Details Description
Related parts for MNR35J5RJ223
CONN HEADER 2POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1.25A 63VDC 1206 datasheet.pdf
VARISTOR 900V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
RES 576 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 620PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf