3M MNU14-250DMIX
MNU14-250DMIX picture photo
Mfg. Part Number
MNU14-250DMIX
Brief Description
Connector Quick Connect Tab 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp
Datasheet Download
MNU14-250DMIX.pdf
Availability of MNU14-250DMIX
QUANTITY
MNU14-250DMIX Order Process
Ship out your order
Specifications of MNU14-250DMIX
Internal Part NumberEIS-MNU14-250DMIX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification314,951,952,953 Color 16/Aug/2011
Standard Package50
Terminal TypeStandard
GenderMale
Tab Width0.250" (6.35mm)
Tab Thickness0.032" (0.81mm)
Tab Length-
Length - Overall0.950" (24.13mm)
ColorBlue
Contact MaterialCopper, ETP
Contact FinishTin
Insulation Diameter0.170" (4.32mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNU14-250DMIX
Related LinksMNU14-, MNU14-250DMIX Datasheet, 3M Distributor
MNU14-250DMIX Details Description
Related parts for MNU14-250DMIX
LED 7-SEG 7.6MM CA HE RED LHD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 9BIT 24TVSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
ANTENNA 433MHZ WRT SERIES RPSMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf