Bourns Inc. MOV-07D680K
MOV-07D680K picture photo
Mfg. Part Number
MOV-07D680K
Brief Description
VARISTOR 61V 250A DISC 7MM
Datasheet Download
MOV-07D680K.pdf
Availability of MOV-07D680K
QUANTITY
MOV-07D680K Order Process
Ship out your order
Specifications of MOV-07D680K
Internal Part NumberEIS-MOV-07D680K
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)61V
Varistor Voltage (Typ)68V
Varistor Voltage (Max)75V
Current - Surge250A
Number of Circuits1
Maximum AC Volts40VAC
Maximum DC Volts56VDC
Energy3.6J
Package / CaseDisc 7mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MOV-07D680K
Related LinksMOV-0, MOV-07D680K Datasheet, Bourns Inc. Distributor
MOV-07D680K Details Description
Related parts for MOV-07D680K
CONN FPC TOP 32POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC XDCP SGL 100TAP 10K 8-TSSOP datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 6TDFN datasheet.pdf
BOARD ADAPT LIS3DH DIL24 SOCKET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 1K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 70UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 340K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 6COL datasheet.pdf
CAP POLYMER HYB 68UF 20% 35V SMD datasheet.pdf