Ohmite MOX-2N-131505FE
MOX-2N-131505FE picture photo
Mfg. Part Number
MOX-2N-131505FE
Brief Description
RES 15M OHM 3W 1% AXIAL
Datasheet Download
MOX-2N-131505FE.pdf
Availability of MOX-2N-131505FE
QUANTITY
MOX-2N-131505FE Order Process
Ship out your order
Specifications of MOX-2N-131505FE
Internal Part NumberEIS-MOX-2N-131505FE
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15M
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 210°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.345" Dia x 2.140" L (8.76mm x 54.36mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MOX-2N-131505FE
Related LinksMOX-2N-, MOX-2N-131505FE Datasheet, Ohmite Distributor
MOX-2N-131505FE Details Description
Related parts for MOX-2N-131505FE
MOSFET N-CH 20V 915MA SOT-416 datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 300NS 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 EXTEND datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.7KV 480A SP6 datasheet.pdf
HEADER MALE DUAL ANGLE W/MNT 2P datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 5.3A 32 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH WOBBLE SPDT SCREW 125V datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT PIN datasheet.pdf