Ohmite MOX-3N-131006FE
MOX-3N-131006FE picture photo
Mfg. Part Number
MOX-3N-131006FE
Brief Description
RES 100M OHM 4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MOX-3N-131006FE.pdf
Availability of MOX-3N-131006FE
QUANTITY
MOX-3N-131006FE Order Process
Ship out your order
Specifications of MOX-3N-131006FE
Internal Part NumberEIS-MOX-3N-131006FE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMaxi-Mox
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100M
Tolerance±1%
Power (Watts)4W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 210°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.345" Dia x 3.140" L (8.76mm x 79.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MOX-3N-131006FE
Related LinksMOX-3N-, MOX-3N-131006FE Datasheet, Ohmite Distributor
MOX-3N-131006FE Details Description
Related parts for MOX-3N-131006FE
JUMPER-H1507TR/A3049L/X 6" datasheet.pdf
CONN STACKER 16POS 0.100" SMD datasheet.pdf
KIT NEATSWITCH LIMIT PWR SWITCH datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 48POS 2MM SMD datasheet.pdf
LIMIT SWITCH 1NC 1NO SPDT 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR FT120 datasheet.pdf
T5009 2NC+1NO 6MICRO AC CONN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256K FLASH 112-FBGA datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 3-ROWS datasheet.pdf
OSC OCXO 38.88MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf