Ohmite MOX200001505JE
MOX200001505JE picture photo
Mfg. Part Number
MOX200001505JE
Brief Description
RES 15M OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
MOX200001505JE.pdf
Availability of MOX200001505JE
QUANTITY
MOX200001505JE Order Process
Ship out your order
Specifications of MOX200001505JE
Internal Part NumberEIS-MOX200001505JE
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage, Moisture Resistant
Temperature Coefficient100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.256" L (2.20mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MOX200001505JE
Related LinksMOX2000, MOX200001505JE Datasheet, Ohmite Distributor
MOX200001505JE Details Description
Related parts for MOX200001505JE
RES SMD 90.9 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RELAY SSR DC OUT 20A 90-140VAC datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 32PIN datasheet.pdf
MINISATA 1M 28AWG datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL 3W RGHT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
SENSOR MAG SW 28G STANDARD 8SOIC datasheet.pdf
TV 66C 66#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf