Vishay/BCcomponents VY2152M31Y5US6UV5
VY2152M31Y5US6UV5 picture photo
Mfg. Part Number
VY2152M31Y5US6UV5
Brief Description
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY2152M31Y5US6UV5.pdf
Availability of VY2152M31Y5US6UV5
QUANTITY
VY2152M31Y5US6UV5 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2152M31Y5US6UV5
Internal Part NumberEIS-VY2152M31Y5US6UV5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVY Series Safety Capacitors
3D ModelVY2.stp
Standard Package1,000
SeriesVY2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2152M31Y5US6UV5
Related LinksVY2152M3, VY2152M31Y5US6UV5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2152M31Y5US6UV5 Details Description
Related parts for VY2152M31Y5US6UV5
RES SMD 140 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8NS 100TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
MODEM RF 1W 900MHZ COMMERCIAL datasheet.pdf
TOP ALIGNER FOR 80 CKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
FUSE LIMITRON FAST ACTING datasheet.pdf
1500UF 200V 40X70MM 105C 5000H datasheet.pdf