Luminus Devices Inc. MP-3014-2100-27-90
MP-3014-2100-27-90 picture photo
Mfg. Part Number
MP-3014-2100-27-90
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED XNOVA WARM WHITE 2700K 1206
Datasheet Download
MP-3014-2100-27-90.pdf
Availability of MP-3014-2100-27-90
QUANTITY
MP-3014-2100-27-90 Order Process
Ship out your order
Specifications of MP-3014-2100-27-90
Internal Part NumberEIS-MP-3014-2100-27-90
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package5,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesMP-3014
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test54 lm (Typ)
Current - Test80mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)6.3V
Lumens/Watt @ Current - Test107 lm/W
CRI (Color Rendering Index)90
Current - Max120mA
Viewing Angle110°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Thermal Resistance of Package23°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP-3014-2100-27-90
Related LinksMP-3014-2, MP-3014-2100-27-90 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
MP-3014-2100-27-90 Details Description
Related parts for MP-3014-2100-27-90
RES SMD 6.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
ENCODER OPT 32PPR DET CABLE TYPE datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 QUAD 16NSOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 50VDC 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CGRID VT SLOTTED HDR 16POS datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY SMD GOLD 98POS datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf