TE Connectivity Raychem Cable Protection MP-699254-5-8A
MP-699254-5-8A picture photo
Mfg. Part Number
MP-699254-5-8A
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL METAL POLY 69.9X25.4MM
Datasheet Download
MP-699254-5-8A.pdf
Availability of MP-699254-5-8A
QUANTITY
MP-699254-5-8A Order Process
Ship out your order
Specifications of MP-699254-5-8A
Internal Part NumberEIS-MP-699254-5-8A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesMP
Packaging5000 per Roll
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size2.75" x 1.00" (69.9mm x 25.4mm)
MaterialMetallized Polyester
ColorSilver
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP-699254-5-8A
Related LinksMP-6992, MP-699254-5-8A Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
MP-699254-5-8A Details Description
Related parts for MP-699254-5-8A
CONN HEADER 9POS VERT .250 TIN datasheet.pdf
CONN ASSY SIDE ENTRY 24+GND SZ8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 10.0 OHM 11W 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 227 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 2A SJP datasheet.pdf