Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ61SN-LC
D38999/20MJ61SN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ61SN-LC
Brief Description
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MJ61SN-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ61SN-LC
QUANTITY
D38999/20MJ61SN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ61SN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ61SN-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ61SN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ61SN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ61SN-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ61SN-LC
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V D2PAK datasheet.pdf
FERRITE 5A 300 OHM 2220 SMD datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC20H/AE20G/HPK20H datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK SLOT DIN PA BG datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 665MA 250 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
SR BTS CB PC 16 ASY CPV datasheet.pdf
CABLE TIE MOUNT WINGED datasheet.pdf
MINI MAC APP FRAME datasheet.pdf
47UF 35V 6.3X16 85C AXI datasheet.pdf