Laird Technologies - Signal Integrity Products MP0590-200
MP0590-200 picture photo
Mfg. Part Number
MP0590-200
Manufacturer
Product Category
Ferrite Disks and Plates
Brief Description
FERRITE EMI PLATE 21MMX15MMX2MM
Datasheet Download
MP0590-200.pdf
Availability of MP0590-200
QUANTITY
MP0590-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of MP0590-200
Internal Part NumberEIS-MP0590-200
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package455
Category Filters
FamilyFerrite Disks and Plates
Series-
Filter TypeFerrite Plate
Size / Dimension0.83" L x 0.60" W x 0.08" H (21.00mm x 15.00mm x 2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP0590-200
Related LinksMP059, MP0590-200 Datasheet, Laird Technologies - Signal Integrity Products Distributor
MP0590-200 Details Description
Related parts for MP0590-200
SWITCH SLIDE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A TO220-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MASKING TAPE 18MM X 55M datasheet.pdf
T STRUT 25.35"L W/O INS W/KEYWAY datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 19MM datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A SMAE datasheet.pdf