Laird Technologies - Signal Integrity Products MP1040-100
MP1040-100 picture photo
Mfg. Part Number
MP1040-100
Manufacturer
Product Category
Ferrite Disks and Plates
Brief Description
FERRITE EMI PLT 26.42X26.42X1.27
Datasheet Download
MP1040-100.pdf
Availability of MP1040-100
QUANTITY
MP1040-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MP1040-100
Internal Part NumberEIS-MP1040-100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package468
Category Filters
FamilyFerrite Disks and Plates
Series-
Filter TypeFerrite Plate
Size / Dimension1.04" L x 1.04" W x 0.05" H (26.42mm x 26.42mm x 1.27mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP1040-100
Related LinksMP104, MP1040-100 Datasheet, Laird Technologies - Signal Integrity Products Distributor
MP1040-100 Details Description
Related parts for MP1040-100
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
RES 160K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V C0G 1206 datasheet.pdf
RES 2.23K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RT 11MS SOLDERING TIP CHISEL 3.6 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 29POS datasheet.pdf