Laird Technologies - Signal Integrity Products MP1040-100
MP1040-100 picture photo
Mfg. Part Number
MP1040-100
Manufacturer
Product Category
Ferrite Disks and Plates
Brief Description
FERRITE EMI PLT 26.42X26.42X1.27
Datasheet Download
MP1040-100.pdf
Availability of MP1040-100
QUANTITY
MP1040-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MP1040-100
Internal Part NumberEIS-MP1040-100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package468
Category Filters
FamilyFerrite Disks and Plates
Series-
Filter TypeFerrite Plate
Size / Dimension1.04" L x 1.04" W x 0.05" H (26.42mm x 26.42mm x 1.27mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP1040-100
Related LinksMP104, MP1040-100 Datasheet, Laird Technologies - Signal Integrity Products Distributor
MP1040-100 Details Description
Related parts for MP1040-100
RELAY TELECOM DPDT 2A 5V datasheet.pdf
VARISTOR 198V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 2MM R/A DL PCB datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SOIC datasheet.pdf
CABLE SPEAKER 2COND 22AWG 500' datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 690MA 380 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS CABLE PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf