Monolithic Power Systems Inc. MP18021HQ-A-LF-P
MP18021HQ-A-LF-P picture photo
Mfg. Part Number
MP18021HQ-A-LF-P
Manufacturer
Product Category
PMIC - Gate Drivers
Brief Description
IC GATE DRIVER
Datasheet Download
MP18021HQ-A-LF-P.pdf
Availability of MP18021HQ-A-LF-P
QUANTITY
MP18021HQ-A-LF-P Order Process
Ship out your order
Specifications of MP18021HQ-A-LF-P
Internal Part NumberEIS-MP18021HQ-A-LF-P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS/Lead Free Policy
Standard Package500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Gate Drivers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
ConfigurationHalf Bridge
Input TypeNon-Inverting
Delay Time16ns
Current - Peak-
Number of Configurations1
Number of Outputs2
High Side Voltage - Max (Bootstrap)100V
Voltage - Supply9 V ~ 18 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-VDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-QFN (3x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP18021HQ-A-LF-P
Related LinksMP18021H, MP18021HQ-A-LF-P Datasheet, Monolithic Power Systems Inc. Distributor
MP18021HQ-A-LF-P Details Description
Related parts for MP18021HQ-A-LF-P
RES SMD 270K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES MO 2W 1.6K OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
LED IND LIGHT AMB 12V QC PNL MT datasheet.pdf
RETAINER 8 POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
5PVH 10IMLA 2MM SPF datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
FIBER DOME STUB TERM 4 1500' DIE datasheet.pdf
5 V, [15 kV ESD Protected Half-Duplex, RS-485/RS-422 Transceivers IC datasheet.pdf