ST STP80NF55
STP80NF55 picture photo
Mfg. Part Number
STP80NF55
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 55V 80A TO220
Datasheet Download
STP80NF55.pdf
Availability of STP80NF55
QUANTITY
STP80NF55 Order Process
Ship out your order
Specifications of STP80NF55
Internal Part NumberEIS-STP80NF55
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STP80NF55
Related LinksSTP8, STP80NF55 Datasheet, ST Distributor
STP80NF55 Details Description
Related parts for STP80NF55
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SNT-4A datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 200MA 3.305 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 950MA 90 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 500MW SOD123 datasheet.pdf
DC/DC CONV 1W SMD SNG OUT datasheet.pdf