3M MP2-S030-51M1-C-LR
MP2-S030-51M1-C-LR picture photo
Mfg. Part Number
MP2-S030-51M1-C-LR
Brief Description
CONN SOCKET R/A 5R0W 30POS SLD
Datasheet Download
MP2-S030-51M1-C-LR.pdf
Availability of MP2-S030-51M1-C-LR
QUANTITY
MP2-S030-51M1-C-LR Order Process
Ship out your order
Specifications of MP2-S030-51M1-C-LR
Internal Part NumberEIS-MP2-S030-51M1-C-LR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package840
SeriesMetPak™ MP2
PackagingTube
Connector StyleFuturebus+®
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3µin (0.08µm)
ColorBeige
Current Rating1.5A
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP2-S030-51M1-C-LR
Related LinksMP2-S030-, MP2-S030-51M1-C-LR Datasheet, 3M Distributor
MP2-S030-51M1-C-LR Details Description
Related parts for MP2-S030-51M1-C-LR
RES ARRAY 8 RES 330 OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC R6 datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 16pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CUT&POLISH UNITIZED WHEEL 5A FIN datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 28V 302W 10.8A datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.3A 200 MOHM TH datasheet.pdf
DIN 41626 MALE CONNECTOR 1MM POF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100" datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V DFN1010D-3G datasheet.pdf
C/A, CXP MPO- LC, DUPLEX, 24F, O datasheet.pdf