Monolithic Power Systems Inc. MP5221DK-LF-P
MP5221DK-LF-P picture photo
Mfg. Part Number
MP5221DK-LF-P
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Brief Description
IC OPAMP HS RRO 8MSOP
Datasheet Download
MP5221DK-LF-P.pdf
Availability of MP5221DK-LF-P
QUANTITY
MP5221DK-LF-P Order Process
Ship out your order
Specifications of MP5221DK-LF-P
Internal Part NumberEIS-MP5221DK-LF-P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS/Lead Free Policy
Standard Package500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Amplifier TypeGeneral Purpose
Number of Circuits2
Output TypeRail-to-Rail
Slew Rate45 V/µs
Gain Bandwidth Product14MHz
-3db Bandwidth20MHz
Current - Input Bias500nA
Voltage - Input Offset20mV
Current - Supply1.6mA
Current - Output / Channel70mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)3.2 V ~ 20 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP5221DK-LF-P
Related LinksMP5221, MP5221DK-LF-P Datasheet, Monolithic Power Systems Inc. Distributor
MP5221DK-LF-P Details Description
Related parts for MP5221DK-LF-P
CONN PIN COAX AWG26 SHIELD GOLD datasheet.pdf
SWITCH REED SPST .5A 32-38 A/T datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 220 OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 2.5V 10% 1206 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 5W SMBG datasheet.pdf
Connector Plug USB TypeB 2.0 4 Position Free Hanging (In-Line) datasheet.pdf
FG IP67 COVER MS46-1130 SINGLE datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 15POS datasheet.pdf