Monolithic Power Systems Inc. MP6400DG-33-LF-Z
MP6400DG-33-LF-Z picture photo
Mfg. Part Number
MP6400DG-33-LF-Z
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC SUPERVISORY PWM
Datasheet Download
MP6400DG-33-LF-Z.pdf
Availability of MP6400DG-33-LF-Z
QUANTITY
MP6400DG-33-LF-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of MP6400DG-33-LF-Z
Internal Part NumberEIS-MP6400DG-33-LF-Z
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS/Lead Free Policy
Standard Package5,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold3.07V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-VDFN Exposed Pad
Supplier Device Package6-QFN (2x2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP6400DG-33-LF-Z
Related LinksMP6400DG, MP6400DG-33-LF-Z Datasheet, Monolithic Power Systems Inc. Distributor
MP6400DG-33-LF-Z Details Description
Related parts for MP6400DG-33-LF-Z
CONN HEADER .100 SINGL R/A 25POS datasheet.pdf
BOX ABS TRN BLUE 2.4"L X 1.85"W datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 22AWG .100 RED datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 10VC SOT23 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
LED CXA1512 8.9MM WHT datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 42.5MA 26.5 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 720MA 400 MOHM datasheet.pdf