Monolithic Power Systems Inc. MP6400DJ-30-LF-P
MP6400DJ-30-LF-P picture photo
Mfg. Part Number
MP6400DJ-30-LF-P
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC SUPERVISORY PWM
Datasheet Download
MP6400DJ-30-LF-P.pdf
Availability of MP6400DJ-30-LF-P
QUANTITY
MP6400DJ-30-LF-P Order Process
Ship out your order
Specifications of MP6400DJ-30-LF-P
Internal Part NumberEIS-MP6400DJ-30-LF-P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS/Lead Free Policy
Standard Package500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold2.79V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Supplier Device PackageTSOT-23-6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP6400DJ-30-LF-P
Related LinksMP6400DJ, MP6400DJ-30-LF-P Datasheet, Monolithic Power Systems Inc. Distributor
MP6400DJ-30-LF-P Details Description
Related parts for MP6400DJ-30-LF-P
OSCILLATOR TTL PROG 5V ST SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMC datasheet.pdf
AMP MCP 1.5 RECEPT HSG 18 POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 7.5A 8SOIC datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 115K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf