Artesyn Embedded Technologies MP8-3W/1W/1Q/4LE-30
MP8-3W/1W/1Q/4LE-30 picture photo
Mfg. Part Number
MP8-3W/1W/1Q/4LE-30
Manufacturer
Product Category
AC DC Converters
Brief Description
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY
Datasheet Download
MP8-3W/1W/1Q/4LE-30.pdf
Availability of MP8-3W/1W/1Q/4LE-30
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MP8-3W/1W/1Q/4LE-30 Order Process
Ship out your order
Specifications of MP8-3W/1W/1Q/4LE-30
Internal Part NumberEIS-MP8-3W/1W/1Q/4LE-30
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Converters
SeriesMP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP8-3W/1W/1Q/4LE-30
Related LinksMP8-3W/1W, MP8-3W/1W/1Q/4LE-30 Datasheet, Artesyn Embedded Technologies Distributor
MP8-3W/1W/1Q/4LE-30 Details Description
Related parts for MP8-3W/1W/1Q/4LE-30
CONN TERM BLK ZPE 4-2 datasheet.pdf
RES 7.87 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 30POS SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 64.1VWM 104VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 17.8 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 180 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 66POS 2.54MM T/H datasheet.pdf