Bivar, Inc. MPC12-2GD220V
MPC12-2GD220V picture photo
Mfg. Part Number
MPC12-2GD220V
Brief Description
PNL MNT 220V GREEN 8MM
Datasheet Download
MPC12-2GD220V.pdf
Availability of MPC12-2GD220V
QUANTITY
MPC12-2GD220V Order Process
Ship out your order
Specifications of MPC12-2GD220V
Internal Part NumberEIS-MPC12-2GD220V
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
SeriesMPC12-2
Type-
Lamp ColorGreen
Ratings-
Voltage220V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.47" (11.94mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top
Millicandela Rating100mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle45°
Termination StyleQuick Connect - 0.110" (2.8mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPC12-2GD220V
Related LinksMPC12-, MPC12-2GD220V Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
MPC12-2GD220V Details Description
Related parts for MPC12-2GD220V
OPTOISOLATOR TRANS MODULE datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 3.0MSPS 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 28.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
THERMOSTAT LOW SILHOUETTE HERM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 178 TYP datasheet.pdf
CAP CER 22UF 35V X7R 2220 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NPO 1206 datasheet.pdf