NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MPC850DEZQ50BU
MPC850DEZQ50BU picture photo
Mfg. Part Number
MPC850DEZQ50BU
Brief Description
IC MPU MPC8XX 50MHZ 256BGA
Datasheet Download
MPC850DEZQ50BU.pdf
Availability of MPC850DEZQ50BU
QUANTITY
MPC850DEZQ50BU Order Process
Ship out your order
Specifications of MPC850DEZQ50BU
Internal Part NumberEIS-MPC850DEZQ50BU
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Bond Update 01/Aug/2014
Standard Package120
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed50MHz
Voltage - I/O3.3V
Operating Temperature0°C ~ 95°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPC850DEZQ50BU
MPC850DEZQ50BU Details Description
Related parts for MPC850DEZQ50BU
CONV DC-DC 25W 5VIN 3.3VOUT SMD datasheet.pdf
KIT EVAL LM3S9B92 FOR IAR TOOLS datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.652" (16.56mm) datasheet.pdf
LED 7-SEG 2DIGIT RED LC 0.52" CA datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BLACK 500' datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 9POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
LT CURTAIN COVER PAIR datasheet.pdf
RES 39K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf