NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MPC857DSLZQ50B
MPC857DSLZQ50B picture photo
Mfg. Part Number
MPC857DSLZQ50B
Brief Description
IC MPU MPC8XX 50MHZ 357BGA
Datasheet Download
MPC857DSLZQ50B.pdf
Availability of MPC857DSLZQ50B
QUANTITY
MPC857DSLZQ50B Order Process
Ship out your order
Specifications of MPC857DSLZQ50B
Internal Part NumberEIS-MPC857DSLZQ50B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Bond Update 01/Aug/2014
Standard Package220
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed50MHz
Display & Interface Controllers-
Ethernet10 Mbps (1), 10/100 Mbps (1)
SATA-
USB-
Voltage - I/O3.3V
Operating Temperature0°C ~ 105°C
Security Features-
Package / Case357-BBGA
Supplier Device Package357-PBGA (25x25)
Additional InterfacesI²C, IrDA, PCMCIA, SPI, TDM, UART/USART
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPC857DSLZQ50B
MPC857DSLZQ50B Details Description
Related parts for MPC857DSLZQ50B
MOSFET N-CH 250V 4A DPAK datasheet.pdf
CARD EDGE 144PS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DIFF LINE DVR/RCVR HS 16TSSOP datasheet.pdf
POT 10K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
RES 15M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 105 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf