NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MPC859PCZP100A
MPC859PCZP100A picture photo
Mfg. Part Number
MPC859PCZP100A
Brief Description
IC MPU MPC8XX 100MHZ 357BGA
Datasheet Download
MPC859PCZP100A.pdf
Availability of MPC859PCZP100A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MPC859PCZP100A Order Process
Ship out your order
Specifications of MPC859PCZP100A
Internal Part NumberEIS-MPC859PCZP100A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package44
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed100MHz
Voltage - I/O3.3V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Supplier Device Package357-PBGA (25x25)
Additional InterfacesHDLC/SDLC, I²C, IrDA, PCMCIA, SPI, TDM, UART/USART
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPC859PCZP100A
MPC859PCZP100A Details Description
Related parts for MPC859PCZP100A
POT 10K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
Connector Receptacle 35 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 470 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 4V X6S 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 12VOUT 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 3P INLINE SKT RA CRMP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
JT 5C 5#20 SKT RECP datasheet.pdf
CAP 220 UF 20% 50 V datasheet.pdf