NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MPC860ENCZQ50D4
MPC860ENCZQ50D4 picture photo
Mfg. Part Number
MPC860ENCZQ50D4
Brief Description
IC MPU MPC8XX 50MHZ 357BGA
Datasheet Download
MPC860ENCZQ50D4.pdf
Availability of MPC860ENCZQ50D4
QUANTITY
MPC860ENCZQ50D4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPC860ENCZQ50D4
Internal Part NumberEIS-MPC860ENCZQ50D4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Bond Update 01/Aug/2014
Standard Package88
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed50MHz
Display & Interface Controllers-
Ethernet10 Mbps (4)
Voltage - I/O3.3V
Operating Temperature-40°C ~ 95°C
Supplier Device Package357-PBGA (25x25)
Additional InterfacesI²C, IrDA, PCMCIA, SPI, TDM, UART/USART
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPC860ENCZQ50D4
MPC860ENCZQ50D4 Details Description
Related parts for MPC860ENCZQ50D4
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 24SOIC datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 600V 10A TO220F datasheet.pdf
EMITTER IR 950NM 60MA RADIAL datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
BLZP 5.08/04/270LH SN OR BX datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 100K OHM 16SOIC datasheet.pdf