Microsemi Commercial Components MPLAD15KP110AE3
MPLAD15KP110AE3 picture photo
Mfg. Part Number
MPLAD15KP110AE3
Brief Description
TVS DIODE 110VWM 177VC PLAD
Datasheet Download
MPLAD15KP110AE3.pdf
Availability of MPLAD15KP110AE3
QUANTITY
MPLAD15KP110AE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLAD15KP110AE3
Internal Part NumberEIS-MPLAD15KP110AE3
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)110V
Voltage - Breakdown (Min)122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)84A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPLAD15KP110AE3
Related LinksMPLAD15, MPLAD15KP110AE3 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
MPLAD15KP110AE3 Details Description
Related parts for MPLAD15KP110AE3
RES SMD 82.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM SPRNG SPD SHRT 12-10AWG TIN datasheet.pdf
IC CLK BUF 1:10 233MHZ 48TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.25A 4DSBGA datasheet.pdf
LED PRISM 3MM SQ RED,GRN SMD datasheet.pdf
RES 2.34K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf