Microsemi Commercial Components MPLAD15KP150A
MPLAD15KP150A picture photo
Mfg. Part Number
MPLAD15KP150A
Brief Description
TVS DIODE 150VWM 243VC PLAD
Datasheet Download
MPLAD15KP150A.pdf
Availability of MPLAD15KP150A
QUANTITY
MPLAD15KP150A Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLAD15KP150A
Internal Part NumberEIS-MPLAD15KP150A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)150V
Voltage - Breakdown (Min)167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)62A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPLAD15KP150A
Related LinksMPLAD1, MPLAD15KP150A Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
MPLAD15KP150A Details Description
Related parts for MPLAD15KP150A
CONN HEADER 15POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
TOOL SLITTER 0.18-1.0" RND CBL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 1.2 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS MICRO8 datasheet.pdf
FUSE AUTO 10A 32VAC/VDC BLADE datasheet.pdf
CAP CER 820PF 250V U2J 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 250MA 1.2 OHM datasheet.pdf