Microsemi Commercial Components MPLAD15KP18AE3
MPLAD15KP18AE3 picture photo
Mfg. Part Number
MPLAD15KP18AE3
Brief Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC PLAD
Datasheet Download
MPLAD15KP18AE3.pdf
Availability of MPLAD15KP18AE3
QUANTITY
MPLAD15KP18AE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLAD15KP18AE3
Internal Part NumberEIS-MPLAD15KP18AE3
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)18V
Voltage - Breakdown (Min)20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)516A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPLAD15KP18AE3
Related LinksMPLAD15, MPLAD15KP18AE3 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
MPLAD15KP18AE3 Details Description
Related parts for MPLAD15KP18AE3
SOCKET PCB FOR SLIM NC2D RELAY datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 4POS DUAL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 120PF 150V 0606 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 9 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP B19, AFS 2, datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 80A datasheet.pdf
IC RETIMER 1.25-12.8G CDR 144BGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.3UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf