Microsemi Commercial Components MPLAD30KP170A
MPLAD30KP170A picture photo
Mfg. Part Number
MPLAD30KP170A
Brief Description
TVS DIODE 170VWM 275VC PLAD
Datasheet Download
MPLAD30KP170A.pdf
Availability of MPLAD30KP170A
QUANTITY
MPLAD30KP170A Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLAD30KP170A
Internal Part NumberEIS-MPLAD30KP170A
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)170V
Voltage - Breakdown (Min)189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp275V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)110A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPLAD30KP170A
Related LinksMPLAD3, MPLAD30KP170A Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
MPLAD30KP170A Details Description
Related parts for MPLAD30KP170A
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
SIDAC 4CHP 190/380V 400A MS-013 datasheet.pdf
ADM64T/AE64G/X datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
TEST LEAD 20AWG 5000V BLUE 1000' datasheet.pdf
OSC OCXO 100.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
KRIMPING DIE (ATP-AA-NIFG-E1) datasheet.pdf
MARKER BAR PRINTED HORIZONTALLY datasheet.pdf
RES 976 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL R-R 8-UMAX datasheet.pdf
LEADED NTC THERMISTOR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf