Microsemi Commercial Components MPLAD30KP18CA
MPLAD30KP18CA picture photo
Mfg. Part Number
MPLAD30KP18CA
Brief Description
TVS DIODE 18VWM 30.8VC PLAD
Datasheet Download
MPLAD30KP18CA.pdf
Availability of MPLAD30KP18CA
QUANTITY
MPLAD30KP18CA Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLAD30KP18CA
Internal Part NumberEIS-MPLAD30KP18CA
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)18V
Voltage - Breakdown (Min)20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp30.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)975A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)