Microsemi Commercial Components MPLAD30KP70CA
MPLAD30KP70CA picture photo
Mfg. Part Number
MPLAD30KP70CA
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 70VWM 113VC PLAD
Datasheet Download
MPLAD30KP70CA.pdf
Availability of MPLAD30KP70CA
QUANTITY
MPLAD30KP70CA Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLAD30KP70CA
Internal Part NumberEIS-MPLAD30KP70CA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingBulk
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)70V
Voltage - Breakdown (Min)77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)264A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard SMD
Supplier Device PackagePLAD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPLAD30KP70CA
Related LinksMPLAD3, MPLAD30KP70CA Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
MPLAD30KP70CA Details Description
Related parts for MPLAD30KP70CA
CONN HEADER .100 SINGL STR 13POS datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 4.5V CMOS 5VSOF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RA HDR PWRBLADE F/G datasheet.pdf
6 POS REC. CONNECTOR FOR EGAS datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CABLE BNC ST PLUG-PLUG RG59 300" datasheet.pdf