Microsemi Commercial Components MPLAD6.5KP45AE3
MPLAD6.5KP45AE3 picture photo
Mfg. Part Number
MPLAD6.5KP45AE3
Brief Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC PLAD
Datasheet Download
MPLAD6.5KP45AE3.pdf
Availability of MPLAD6.5KP45AE3
QUANTITY
MPLAD6.5KP45AE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLAD6.5KP45AE3
Internal Part NumberEIS-MPLAD6.5KP45AE3
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)45V
Voltage - Breakdown (Min)50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)89A
Power - Peak Pulse6500W (6.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPLAD6.5KP45AE3
Related LinksMPLAD6., MPLAD6.5KP45AE3 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
MPLAD6.5KP45AE3 Details Description
Related parts for MPLAD6.5KP45AE3
IC LATCH TRANSP OCT 3ST 20DIP datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 40MA 30 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
XLAMP CXA1816 LED datasheet.pdf
IC OPAMP DUAL SOT26 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 2-28V 600MA datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 40POS datasheet.pdf