Cree Inc. MPLEZW-A1-R100-0000C040F
MPLEZW-A1-R100-0000C040F picture photo
Mfg. Part Number
MPLEZW-A1-R100-0000C040F
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 6SMD
Datasheet Download
MPLEZW-A1-R100-0000C040F.pdf
Availability of MPLEZW-A1-R100-0000C040F
QUANTITY
MPLEZW-A1-R100-0000C040F Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLEZW-A1-R100-0000C040F
Internal Part NumberEIS-MPLEZW-A1-R100-0000C040F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesLED Eye Safety AppNote
Electrical Overstress AppNote
Pendant Luminaire Ref Design AppNote
Design ResourcesLighting Product Selector
Featured ProductXLamp® MP-L EasyWhite™ LED
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesEasyWhite®, XLamp® MPL-EZW
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K 4-Step MacAdam Ellipse
Flux @ 85°C, Current - Test638 lm
Flux @ 25°C, Current - Test850 lm (800 lm ~ 900 lm)
Current - Test3 x 150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)25V
Lumens/Watt @ Current - Test76 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max3 x 250mA
Viewing Angle125°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead
Thermal Resistance of Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPLEZW-A1-R100-0000C040F
Related LinksMPLEZW-A1-R1, MPLEZW-A1-R100-0000C040F Datasheet, Cree Inc. Distributor
MPLEZW-A1-R100-0000C040F Details Description
Related parts for MPLEZW-A1-R100-0000C040F
TOOL BLADES STRIPPING MOD 1 SET datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS PIN datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 3X132" S VFN datasheet.pdf
CONNECTOR - PRESSFIT datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
3 CKT MINIFITJR 2 END LATCHES datasheet.pdf
SPST ROCKER SWITCH datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf