Monolithic Power Systems Inc. MPQ8632GV-15-P
MPQ8632GV-15-P picture photo
Mfg. Part Number
MPQ8632GV-15-P
Brief Description
IC REG BUCK SYNC 18V 15A
Datasheet Download
MPQ8632GV-15-P.pdf
Availability of MPQ8632GV-15-P
QUANTITY
MPQ8632GV-15-P Order Process
Ship out your order
Specifications of MPQ8632GV-15-P
Internal Part NumberEIS-MPQ8632GV-15-P
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS/Lead Free Policy
Standard Package500
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPQ8632GV-15-P
Related LinksMPQ8632, MPQ8632GV-15-P Datasheet, Monolithic Power Systems Inc. Distributor
MPQ8632GV-15-P Details Description
Related parts for MPQ8632GV-15-P
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES 350 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH VOLT-SELECT PNL MNT 6POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN RING TERM 8AWG 3/8" CRIMP datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE FLAT 12.7MM datasheet.pdf
FUSE CRIMP TERM 14GA FOR 868-062 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER SAW 420.0MHZ SMD datasheet.pdf