Bivar, Inc. MPR12-3WD12V
MPR12-3WD12V picture photo
Mfg. Part Number
MPR12-3WD12V
Brief Description
PNL MNT 12V WHITE 8MM
Datasheet Download
MPR12-3WD12V.pdf
Availability of MPR12-3WD12V
QUANTITY
MPR12-3WD12V Order Process
Ship out your order
Specifications of MPR12-3WD12V
Internal Part NumberEIS-MPR12-3WD12V
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
SeriesMPR12-3
Type-
Lamp ColorWhite
Lens Color-
Lens TransparencyDiffused
Ratings-
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.47" (11.94mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top
Millicandela Rating7315mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle45°
Termination StyleQuick Connect - 0.110" (2.8mm)
Ingress ProtectionIP54
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPR12-3WD12V
Related LinksMPR12-, MPR12-3WD12V Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
MPR12-3WD12V Details Description
Related parts for MPR12-3WD12V
PROCESSOR MODULE PIC16F627 628 datasheet.pdf
MICRO 21POS PIN 12" datasheet.pdf
RES 100 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE 7POS .100 JUMPER 12 INCH datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1.5A AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PIN IDC 40POS W/ FLANGE datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf