Bivar, Inc. MPR6-3YD220V
MPR6-3YD220V picture photo
Mfg. Part Number
MPR6-3YD220V
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
PNL MNT 220V YELLOW 3MM
Datasheet Download
MPR6-3YD220V.pdf
Availability of MPR6-3YD220V
QUANTITY
MPR6-3YD220V Order Process
Ship out your order
Specifications of MPR6-3YD220V
Internal Part NumberEIS-MPR6-3YD220V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
SeriesMPR6-3
Type-
Lamp ColorYellow
Lens Color-
Lens TransparencyDiffused
Ratings-
Voltage220V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.23" (5.84mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top
Millicandela Rating20mcd
Wavelength - Peak590nm
Viewing Angle45°
Termination StyleSolder Lug
Ingress ProtectionIP54
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPR6-3YD220V
Related LinksMPR6-3, MPR6-3YD220V Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
MPR6-3YD220V Details Description
Related parts for MPR6-3YD220V
RES 80.6K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 23.7KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 26POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS VERT TIN T/H datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
SCR INV STUD 40A 1400V TO-94 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS datasheet.pdf