Sullins Connector Solutions MPSL-0156-22-DW-1HK
MPSL-0156-22-DW-1HK picture photo
Mfg. Part Number
MPSL-0156-22-DW-1HK
Brief Description
CONN EDGECARD .156" 22POS THRUHL
Datasheet Download
MPSL-0156-22-DW-1HK.pdf
Availability of MPSL-0156-22-DW-1HK
QUANTITY
MPSL-0156-22-DW-1HK Order Process
Ship out your order
Specifications of MPSL-0156-22-DW-1HK
Internal Part NumberEIS-MPSL-0156-22-DW-1HK
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row22
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlue
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPSL-0156-22-DW-1HK
Related LinksMPSL-0156, MPSL-0156-22-DW-1HK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
MPSL-0156-22-DW-1HK Details Description
Related parts for MPSL-0156-22-DW-1HK
IC CTRLR PWM GREEN MODE 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS .100" DUAL ENTRY datasheet.pdf
RCPT HSG METRIC INTERCONN SYS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 54V 600W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
MODULE BLUETOOTH 2.1 HCI C1 UART datasheet.pdf
OSC TCXO 7.5MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1/2-48" CLEAR datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1304 WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf