TDK Corporation MPZ1005Y900CT000
MPZ1005Y900CT000 picture photo
Mfg. Part Number
MPZ1005Y900CT000
Brief Description
FERRITE CHIP 90 OHM 1.2A 0402
Datasheet Download
MPZ1005Y900CT000.pdf
Availability of MPZ1005Y900CT000
QUANTITY
MPZ1005Y900CT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPZ1005Y900CT000
Internal Part NumberEIS-MPZ1005Y900CT000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesMPZ
PackagingCut Tape (CT)
Impedance @ Frequency90 Ohm @ 100MHz
Current Rating1.2A
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPZ1005Y900CT000
Related LinksMPZ1005Y, MPZ1005Y900CT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MPZ1005Y900CT000 Details Description
Related parts for MPZ1005Y900CT000
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 20MA SOT23-5 datasheet.pdf
TXRX IRDA 115.2KBIT SIDE 7-SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2.4K OHM 1506 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 900KHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
OSC XO 2.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf