TDK Corporation MPZ1608S121ATDH5
MPZ1608S121ATDH5 picture photo
Mfg. Part Number
MPZ1608S121ATDH5
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD
Datasheet Download
MPZ1608S121ATDH5.pdf
Availability of MPZ1608S121ATDH5
QUANTITY
MPZ1608S121ATDH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPZ1608S121ATDH5
Internal Part NumberEIS-MPZ1608S121ATDH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMPZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating2A
DC Resistance (DCR)45 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPZ1608S121ATDH5
Related LinksMPZ1608S, MPZ1608S121ATDH5 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MPZ1608S121ATDH5 Details Description
Related parts for MPZ1608S121ATDH5
CONN BASE SIDE ENTRY SZ3 PG16 datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 3W 4122 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 64TFQFP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
WFE HOSE CONNECTION 60MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A datasheet.pdf