TDK Corporation MPZ2012S221ATD25
MPZ2012S221ATD25 picture photo
Mfg. Part Number
MPZ2012S221ATD25
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD
Datasheet Download
MPZ2012S221ATD25.pdf
Availability of MPZ2012S221ATD25
QUANTITY
MPZ2012S221ATD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPZ2012S221ATD25
Internal Part NumberEIS-MPZ2012S221ATD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMPZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency220 Ohm @ 100MHz
Current Rating3A
DC Resistance (DCR)40 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPZ2012S221ATD25
Related LinksMPZ2012S, MPZ2012S221ATD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MPZ2012S221ATD25 Details Description
Related parts for MPZ2012S221ATD25
IC CPLD 32MC 9.1NS 48CSP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 20W STER 17SIL datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR26S/AE26M/HKR26S datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf