Murata Electronics North America MQE551-1018A-T5
MQE551-1018A-T5 picture photo
Mfg. Part Number
MQE551-1018A-T5
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
MQE551-1018A-T5.pdf
Availability of MQE551-1018A-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MQE551-1018A-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of MQE551-1018A-T5
Internal Part NumberEIS-MQE551-1018A-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MQE551-1018A-T5 today.
SeriesMQE551-10
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MQE551-1018A-T5
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMQE551-, MQE551-1018A-T5 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MQE551-1018A-T5 Details Description
Related parts for MQE551-1018A-T5
CLAMP TIE MIN 18LBS #4 4.3" datasheet.pdf
ICL 10 OHM 25% 15A 30MM datasheet.pdf
IC 12-BIT 200KHZ SMPL A/D 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONV DC/DC 48V 21A SMD 10SMD datasheet.pdf
TRANS RF NPN 25V 50MA TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 5.1M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 40K OHM 175W datasheet.pdf