AVX Corporation MR045C222MAA
MR045C222MAA picture photo
Mfg. Part Number
MR045C222MAA
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
MR045C222MAA.pdf
Availability of MR045C222MAA
QUANTITY
MR045C222MAA Order Process
Ship out your order
Specifications of MR045C222MAA
Internal Part NumberEIS-MR045C222MAA
Standard Package1,000
SeriesCeralam® MR
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max)0.200" (5.08mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MR045C222MAA
Related LinksMR045C, MR045C222MAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
MR045C222MAA Details Description
Related parts for MR045C222MAA
Connector Receptacle 60 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 20% 3017 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
DIPOL 136-150MHZ 4 datasheet.pdf
4W 2X 24V DC INPUT 16.8-75V datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
HOUSING 8MM RADSOK 400PCS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 425MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 3A datasheet.pdf