AVX Corporation MR052A330JAATR1
MR052A330JAATR1 picture photo
Mfg. Part Number
MR052A330JAATR1
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
MR052A330JAATR1.pdf
Availability of MR052A330JAATR1
QUANTITY
MR052A330JAATR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MR052A330JAATR1
Internal Part NumberEIS-MR052A330JAATR1
Standard Package2,500
SeriesCeralam® MR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max)0.235" (5.97mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MR052A330JAATR1
Related LinksMR052A3, MR052A330JAATR1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
MR052A330JAATR1 Details Description
Related parts for MR052A330JAATR1
RES SMD 4.87K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 4A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
WCB2 TEMP ANALYZER UNIT 230V datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF11 ACCESSORIES datasheet.pdf
1.25MM M/M 26POS 32AWG 300MM datasheet.pdf