AVX Corporation MR052C332KAATR2
MR052C332KAATR2 picture photo
Mfg. Part Number
MR052C332KAATR2
Brief Description
CAP CER 3300PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
MR052C332KAATR2.pdf
Availability of MR052C332KAATR2
QUANTITY
MR052C332KAATR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MR052C332KAATR2
Internal Part NumberEIS-MR052C332KAATR2
Standard Package2,500
SeriesCeralam® MR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max)0.235" (5.97mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MR052C332KAATR2
Related LinksMR052C3, MR052C332KAATR2 Datasheet, AVX Corporation Distributor
MR052C332KAATR2 Details Description
Related parts for MR052C332KAATR2
IC ISDN SUBSCRIB ACCESS 64MQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 1A 125V datasheet.pdf
IC SWITCH HIGH SIDE QUAD 24-QFN datasheet.pdf
CONN HEADER 102POS 3ROW VERT datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 6.3A PNL MNT datasheet.pdf
HOLDER BATT COIN CELL 2032 SMD datasheet.pdf
RES 137 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 400V 70A DO5 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN datasheet.pdf