AVX Corporation MR052C681KAATR1
MR052C681KAATR1 picture photo
Mfg. Part Number
MR052C681KAATR1
Brief Description
CAP CER 680PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
MR052C681KAATR1.pdf
Availability of MR052C681KAATR1
QUANTITY
MR052C681KAATR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MR052C681KAATR1
Internal Part NumberEIS-MR052C681KAATR1
Standard Package2,500
SeriesCeralam® MR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max)0.235" (5.97mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MR052C681KAATR1
Related LinksMR052C6, MR052C681KAATR1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
MR052C681KAATR1 Details Description
Related parts for MR052C681KAATR1
IC DSP CTLR 32BIT 136CSPBGA datasheet.pdf
IC UART DUAL W/FIFO 44-PLCC datasheet.pdf
GDT 550V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N CH 600V 15.8A 5DFN datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM datasheet.pdf
MICRO 15C S 120" RBW JACKS datasheet.pdf
IC MMIC AMP GAAS PHEMT 2A 16QFN datasheet.pdf