Vishay/Dale MR106350R00TAE66
MR106350R00TAE66 picture photo
Mfg. Part Number
MR106350R00TAE66
Brief Description
RESISTOR 350 OHM 1/4W .01% WW
Datasheet Download
MR106350R00TAE66.pdf
Availability of MR106350R00TAE66
QUANTITY
MR106350R00TAE66 Order Process
Ship out your order
Specifications of MR106350R00TAE66
Internal Part NumberEIS-MR106350R00TAE66
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingBulk
Resistance (Ohms)350
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionWirewound
Features-
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 145°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.250" Dia x 0.500" L (6.35mm x 12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MR106350R00TAE66
Related LinksMR106350, MR106350R00TAE66 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MR106350R00TAE66 Details Description
Related parts for MR106350R00TAE66
CARDEDGE 44POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIDE GAP datasheet.pdf
THYRISTOR 275V 250A SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
MICRO-CHANGE SINGLE-END ETHERNET datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
Connector Receptacle 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS WALL MNT PIN datasheet.pdf